Tavla Taktikleri Hileleri

 1500 TL Bonus
 1500 TL Bonus
 1500 TL Bonus
 2500 TL Bonus
 1200 TL Bonus
 2500 TL Bonus
 1500 TL Bonus
 1000 TL Bonus
 2500 TL Bonus
 500 TL Bonus  
 500 TL Bonus
 1500 TL Bonus
 1365 TL Bonus
 900 TL Bonus
 100 TL Free Spin
 900 TL Bonus
 4000 TL Bonus
 500 TL Bonus
 1500 TL Bonus
 5000 TL Bonus

Günümüzün Türkiye’ye özgü oyunu olarak kabul edilebilecek tavla oyunu bundan böyle taktikleri ve hileleri bakımından incelenerek farkımızı göstererek gelen ziyaretçilerimize açık şekilde anlatılmak üzere burada yer alacak. Hem oynayabilmeniz hem de ne gibi taktikler uygulayarak kazanç sağlayabilmeniz adına her detaya değinilecektir. Öncelikle tavla hakkında genel bilgilere yer verelim, çünkü daha nasıl bir şey olduğu hakkında herhangi bir fikri bulunmayan kişiler var etrafımızda. Tabi yeni gelen nesilleri de düşünmek gerekiyor.

Tavla Nedir?

Tavla, ”pul” diye tabir edilen ve aynen alttaki resimde olduğu gibi iki farklı renkten oluşan nesnelerin belirli bir taktik düzeninde yerleşimi yapılan oyundur.

tavla taktikleri, tavla oynama taktikleri, canlı tavla oyna, canlı tavla oyna üyeliksiz, bilgisayara karşı tavla oyna, tavla hileleri, tavla hilesi, tavla kaç kişiyle oynanır?, tavla nedir?

Oyunun kaderini ise atılan iki zar belirler.

Tavla Kaç Kişiyle Oynanır?

İki kişiyle oynanır. Tek başına oynamak şizofreni olduğunuzu gösterir.

Tavla Taktikleri

Geldik en can alıcı kısma. Taktik verme konusunda bir hayli eskidiğimizi de fark etmeye başladık. Tavlada 15 pul var. Her oyuncu 15 pul ile oynar ve bu pulları kendi hanesine taşımaya çalışır. Atılan zar, şans faktörünün kendisidir. Böylelikle her oyuncu hem şansı ile kazanmaya çalışır hem de rakibi karşısında onu ”kırmak” dediğimiz tabir ile bloke etmek için çabalar. Rakibinize karşı ne yaptığınızın önemi büyüktür.

Örneğin ”kapı almak” diye söylenen bu sözü iyice ezberleyip gelen zarların sayılarına göre çokça kapı alabileceğiniz hamleler yapabilirsiniz. Bu tabi bir taktik değil. Şu an anlattıklarımızın hepsi normal oyun seyri içerisinde yapılabilecek şeylerdir. Tavla oynama taktiklerine de geçelim hemen.

 • Sayılarla aranız iyi olmalıdır.
 • Gelen zarların rakamları size ne yapacağınızı aslında belirtir.
 • Mesela 6-1, 3-1, 6-4, 5-3, 6-5 vs. gibi zarların geldiğini düşünecek olursak bu sayılar oyunun özellikle en başlarında kapı almak açısından çok önemli görevler görürler.
 • Bunların dışında taktik için söyleyebileceğimiz bir diğer şey ise; sabır. Sabreden derviş muradına ermiş. Ani kararlar vermeyin. Çünkü bazen çok güzel bir oynanışı kaçırabiliyorsunuz. Sonradan ise ”aaaa, bu da burdaymış, tüh! keşke böyle oynamasaydım” dememek lazım.
 • Şimdi burada önemli olan yine iki şey var, canlı tavla oynamak mı üyeliksiz yoksa bilgisayara karşı tavla oynamak mı? Hangisi sizin seçiminiz?
 • Canlı tavla oynamak her zaman en iyisidir. Ancak bilgisayara karşı da oynamak size çok şey katar. Çünkü insanoğlu bilgisayar kadar farklı ve fazla kombinasyon yapıp ortaya en iyi sonucu çıkartamaz.
 • Hile diye başlık attık ama bilgisayara karşı hile yapmanız imkansızdır. Bilgisayarda oynanan bir tavlada yapılan bir hile varsa o da rakibe yani yine bilgisayara aittir. Çünkü yapay zeka her türlü sizden 1-0 ileridedir ve her zaman 1-0 önde olmaya devam edecektir.
 • Kazanmanız imkansız demek istemiyorum ama canlı tavla oynamak daha iyidir. Şu sıralarda artık casino sitelerinde iki gerçek kişi aynı masada oturup tavla oynayabiliyor. Bu imkan yaratıldı. Tabi işin içinde para var ama bunun da raconu böyle.
 • Taktikleri çok da geciktirmeden anlatmaya devam edelim. Oyun içerisinde 4 bölge vardır. Bu 4 bölge alttaki gibidir.

tavla taktikleri, tavla oynama taktikleri, canlı tavla oyna, canlı tavla oyna üyeliksiz, bilgisayara karşı tavla oyna, tavla hileleri, tavla hilesi, tavla kaç kişiyle oynanır?, tavla nedir?

 • Dikkat etmeniz gereken ilk şey, 1. bölgede yer alan 2 pulumuzu 4. bölgeye almak. Bu gerçekten önemli bir hamle olacaktır.
 • Çünkü bu iki pul 1. bölgeden çıktığı an tüm oyuna etki edecek durumdadır. Hele ki 2. bölgedeki rakibin 6 kapısını bu iki pul ile kapatırsanız işte oyunda çok büyük bir avantaj elde ettiniz demektir.
 • Tüm bunlara ilaveten 3. bölgedeki 6 kapısı da çok önem arz eder. Bu arada beyaz pullar bizim şeklinde konuşuyoruz. Kafanız karışmasın.
 • Taktik diye söylüyoruz belki ama tavlada hileler de çok sıkıntılıdır. Şöyle düşünün; rakibinize oldukça dikkat etmeniz gerekiyor. Zarların hangi toplamı verdiğine ve oyun içindeki ilerlemelere de yine iyice bakın.
 • Tavla turnuvalarında gözden kaçan tek bir ilerleyiş bile size oyun kaybettirecektir.

Yorum yapın

CLOSE
CLOSE